Asansör Servisleri

İnsan Asansörü
Apartman, ofis binaları gibi yerlerde kullanılan asansörlere denir. Binaların uzunluklarına göre hız ve çeşitli kapasitede özelliklerde yapılabilir. İnsan asansörleri 2 çeşittir bunlar; makina daireli ve makina dairesiz asansörlerdir. Panoramik asansör, hidrolik asansör ve halatlı asansör de insan asansörleri arasındadır.

Hidrolik Asansör
Çok katlı olmayan binalarda hidrolik asansörler kullanılır. Hidrolik asansörlerin en büyük artısı çok sessiz çalışması olmakla birlikte tek ve çift pistonlu olabilirler. Kalkış ve duruşları oldukça yavaş olan hidrolik asansörler insan taşıma ya da yük taşımada kullanılabilirler.

Panaromik Asansör
Otel ya da alışveriş merkezlerinde kullanılan asansörlerdir. Genellikle iç kısımlarda bulunur ve kat çıkarken ya da inerken etrafı görmeye yönelik cam kabinli bir asansördür. Çok çeşitli kabinler kullanılabilmektedir. Ayrıca panoramik asansörler sessiz çalıştığı için iç mekanlarda sorunsuzca kullanılabilirler.

Makina Dairesi Asansörü
Bu asansörler çok fazla alan olmayan binalarda yer kazanmak amacıyla tercih edilen asansörlerdir. Asansörü çalıştıran tahrik sistemi kabin üzerinde olabileceği gibi kuyu içinede yerleştirilebilir.

Servis Asansörü
İnsan trafiği fazla olan binalarda kullanılan ve geniş kabinli olarak tasarlanan bu sayede fazla sayıda yolcu alabilen ve taşıyabilen asansörlerdir. Alışveriş merkezleri, hastane gibi yerlerde çoklukla kullanılır. Çeşitli tip ve kabin modellerinde üretilebilmektedir.

Engelli Asansörü
Özellikle kamu binsalarında, toplu taşıma duraklarında tercih edilen asansör tipidir. Engelli insanların kolaylıkla ulaşımını sağlamaya yönelik kullanılırlar. Çeşitli modelleri bulunmaktadır.

Yürüyen Merdiven Sistemleri
Alışveriş merkezleri, oteller, plazalar ve havaalanları gibi yerlerde kullanılan sistemlerdir. Yayaların kolaylıkla gezebilmesini amaçlamaktadır. Bu sistemle uzun yollar kısa sürede katedilebilir.

Asansör Bakım Servisleri
Asansör Tamir Servisleri
Asansör Revizyon Servisleri
Asansör Modernizasyon (Yenileme) Servisleri
Asansör Montaj Servisleri
Asansör Projelendirme Servisleri
Ruhsat Muayene ve Yenileme Servisleri
Arıza Tespit ve Raporlama Servisleri
7/24 Asansör Arıza Servisleri

İnsan Asansörü
Yük Asansörü
Araç Asansörü
Hidroluk Asansörü
Sedya Asansörü
Panoramik Asansörü
Engelli Asansörü
Yemek Asansörü
Makina Dairesiz Asansör